باغدشت

آقای الموتی وباغدشت

 الموتی دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲  

 

 

سلام آقای عسگری عزیز

ضمن عرض خسته نباشید و ارادت، بسیار متشکرم به خاطر پستهای زیبایی که جهت تبلیغ الموت و اندج زیبا میگذارید، واقعاً ستودنی است. اگر هر الموتی به اندازه شما و اکثر وبلاگهای فعال در عرصه مجازی برای الموت و روستای خود اینقدر باسلیقه و از سر دلسوزی تبلیغ کند، باور بفرمایید از صنعت توریسم تمام کتریهای سیاه کشاورزان در مزارع الموت هم طلا میشود. 

 بی مهریست اگر مشت به صورت خودمان بکوبیم. نمیدانم مزد زحمت بی منت و بی ادعا، اما طاقت فرسا سیلی زدن است. بزرگوارانی که مدعی ایجاد اختلال در نظم روستا بوسیله وبلاگها و سایتهای الموت هستند، کمی پخته تر و بهتر اگر فکر میکردند متوجه می شدندکه افرادی که بی ادعا برای شناساندن الموت زحمت میکشند و مینویسند، خود هیچ نفعی در الموت ندارند. این تنها عشقی است که به سرزمین آبا و اجدادی خود دارند و میخواهندکه به این شکل کمکی به افرادی کنند که در روستا هستند و درآمدی ندارند. در عصری که مردم دنیا دو سوم از درآمدشان را صرف تبلیغات و کارهای حاشیه ای میکنند تا خودشان را بشناسانند، به نظر من این کمی بداخلاقی است که چنگ به چهره فرزندان وبلاگ نویس الموت بکشیم که چرا برای من مفت زحمت میکشی.

در مطلبی مثالی خواندم به این مضمون که اگر ماهی قرمز کوچولوی شب عید را به دریا بیندازید متوجه میشوید که تا مدتی در فضایی به اندازه همان تنگ کوچکی که خانه اش بوده از سطح بیکران دریا را دور میزند.چون به شرایط خود در تنگ عادت کرده بود. من فکر میکنم بعضی از ماها به شرایط موجود خو گرفته ایم و به آن راضی هستیم و این باعث ماندگی ما است.

البته این را هم بگویم اگر دغدغه آن عزیزان برای سلامت ماندن محیط بکر روستا است، آنها هم درست میگویند، اما این دلیل نمی شود که هیچ کس به هیچ جا نرود تا اینکه همه جا بکر بماند. آن هم راه حلی دارد که با هم فکری هم راه حل با پیدا کنیم و آن را منعکس کنیم تا هم محیطی بکر و طبیعتی زیبا داشته باشیم و هم در کنار این آیت خدادادی نفعی عایدمان گردد. انشاءالله

معصومه وهابی جولادی

Shamseddin Rajabi معصومه وهابی جولادی دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۲:۴۰

 

سلام از آنجایی که امروزه تک سبب بینی مردود است و در حوزه انسانی اجتماعی هر پدیده ای چند وجهی دیده میشود لازم است دوستان ما , سعه صدر خود را ارتقاء داده و به گفتگوهای برخی از افراد که ناشی از دید سطحی... سطحی آنهاست توجه زیادی نکنند. از سوی دیگر این انتقادات باعث میشود که همواره فعالان حوزه اجتماعی به عمق مسائل توجه بیشتری نشان دهند و حتی مواردی که سهوا دیده نشده است را مورد دقت قرار دهند و چه بسا مصداق "عدو شود سبب خیر اگر ...."